Μια μαγική βραδιά, της τελευταίας ημέρας της άνοιξης, ζήσαμε στο 31ο Δημοτικό Σχολείο Θεσσαλονίκης! Τα φυντανάκια μας, μάς χάρισαν μελωδικές νότες που  μας ταξίδεψαν στη μαγεία της μουσικής! Συμμετείχαν 24 παιδιά του 31ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης και 7 παιδιά του 40ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης! Νιώσαμε τη συγκίνηση των Γονέων και Κηδεμόνων τους και πλήθους κόσμου που κατέκλυσαν την αίθουσα πολλαπλών και το προαύλιο χώρο του Νέου κτηρίου για να καμαρώσουν τους Μικρούς Σολίστες και Αυριανούς Ταλαντούχους Μουσικούς και ενθουσιαστήκαμε με το αστείρευτο ταλέντο τους! Μπράβο για την επιμονή των παιδιών, την αγάπη και την αφοσίωση στα μουσικά μονοπάτια! Συγχαρητήρια και στους Γονείς και Κηδεμόνες για τη συνεχή και πολυεπίπεδη υποστήριξη στα παιδιά τους! Last but not least ένα τεράστιο μπράβο για τον ακούραστο μουσικό μας τον κ. Θανάση Παύλου που αποτελεί τον πρωτεργάτη, οραματιστή και εμπνευστή τέτοιων ελπιδοφόρων δράσεων! Τα σχολεία συμπράττουν στο κοινό όραμα, οι Γονείς και Κηδεμόνες ενισχύουν τις δράσεις και τα παιδιά μας αποτελούν την ελπίδα για ένα καλύτερο αύριο!

Μπορείτε να δείτε φωτογραφίες εδώ